Wycieczki
Toruń
Toruń jest jednym z popularniejszych polskich miast. Rokrocznie dawny gród Kopernika odwiedza ponad 2 miliony ludzi. Warto przekonać się co takiego widzą oni w Toruniu.
Dziś miasto jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych i akademickich w kraju. W 1997 roku na listę UNESCO wpisano zespół Starego i Nowego Miasta oraz ruiny zamku krzyżackiego. Toruń stał się również siedzibą Ligi Polskich Miast i Miejsc UNESCO.
Większość budowli średniowiecznych, na które zwrócili uwagę przedstawiciele UNESCO to teren lokacyjny dwóch tutejszych miast (Stare i Nowe), połączonych w 1454 roku w jeden organizm.
Centralnym punktem starówki jest Rynek Staromiejski, którego centrum stanowi budynek średniowiecznego ratusza (siedziba Muzeum Okręgowego). Warto zwrócić uwagę na trzy ciekawe pomniki: Filusia (poświęcony Zbigniewowi Lengrenowi i jego komiksom), Mikołaja Kopernika (z 1853 roku) oraz Flisaka (odnosi się do legendy o flisaku, który uwolnił miasto od plagi żab). Przy rynku mieści się też neorenesansowy Dwór Artusa, Kościół Świętego Ducha i barokowa Kamienica Pod Gwiazdą.
Na tym obszarze zwiedzić można gotyckie świątynie: Kościół Wniebowzięcia NMP, Katedrę świętych Janów oraz Kościół św. Jakuba Apostoła. Z okresu średniowiecza pochodzi także część murów miejskich i umocnień. Należą do nich m. in. Baszta Koci Łeb, Baszta Monstrancja, Brama Mostowa czy najsłynniejsza Krzywa Wieża (której odchylenie od pionu wynosi już ponad 5 stopni).
Najpopularniejszym skojarzeniem z Toruniem są toruńskie pierniki. Popyt na ciastka sprawił, że w mieście powstało kilka ciekawych inicjatyw skierowanych do turystów. Warto odwiedzić narracyjne Żywe Muzeum Piernika gdzie goście indywidualni jak i grupy zorganizowane mogą zobaczyć jak wyglądało wypiekanie pierników w średniowieczu i w XIX wieku.
Drugie pod względem popularności skojarzenie z miastem to postać słynnego astronoma. Przy ulicy Mikołaja Kopernika 15/17 znajduje się tzw. Dom Kopernika (prawdopodobne miejsce narodzin uczonego) mieszczący dziś oddział Muzeum Okręgowego.
DODATKOWE INFORMACJE:
- czas trwania wycieczki: 8h
- sugerowana godzina wyjazdu: 08:00
CENNIK:
- Grupa do max. 3 osób – sedan Mercedes E Class w213 – 1200 zł brutto
- Grupa do max. 7 osób – minivan Mercedes V Class – 1300 zł brutto
CENA OBEJMUJE:
- transport prywatny z hotelu lub dowolnego miejsca w Gdańsku, Sopocie lub Gdyni, czas wolny na zwiedzanie miasta oraz transport powrotny
- dyspozycje samochodu z kierowcą przez cały czas trwania wycieczki
- kulturalny, elegancki i anglojęzyczny kierowca posiadający wszelkie licencje i uprawnienia
- woda oraz Wi-Fi na pokładzie samochodu
- ubezpieczenie pasażerów
- podatki, przejazd autostradą, parkingi itp.
CENA NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu na poniższe atrakcje:
- Seans w planetarium (12 zł/os.)
- Wizyta w XVI-piekarni połączona z uczestnictwem w produkcji pierników (19 zł/os.)
- Zwiedzanie obserwatorium astronomicznego (od 15 zł/os.)
- Wystawa interaktywna w Planetarium – MARS (10 zł/os.)
- Zwiedzanie Domu Kopernika (11 zł/os.)
- Dom Legend Toruńskich – połączenie interaktywnego muzeum i teatru (od 14 zł/os.)
- Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie (20 zł/os.)
- Zwiedzanie Fortu IV Twierdzy Toruń ( 6 zł/os )
- Muzeum Historii w Domu Eskenów (14 zł/os z filmem 3D)
- Muzeum Etnograficzne ze skansenem (7 zł/os)
- Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Toruniu ( 10 zł/os ) z możliwością zorganizowania pokazu walk rycerskich lub strzelania z luku